سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان

در عملکرد سرویس های پکیج مثل سرویس پکیج بوتان کار سنسور ها تبدیل کمیت های فیزیکی معین به کمیت الکتریکی می باشد، اگر سنسور خوب کار نکند و نسبت به دما حساسیت لازم را نداشته باشد عملکرد پکیج را مختل می کند. زمانی که سرویس پکیج بوتان رسوب گرفته است با استفاده از یک پمپ اسید شوی اقدام به رسوب گیری می کنیم، بهتر است برای انجام این کار از پمپ کولر و جوهرنمک استفاده نشود، دقت کنید که از اسید رقیق بهره برده و حتما از دستکش و ماسک مخصوص استفاده کنید . 

برای کسب اطلاعات بشتر درباره ی سرویس پکیج ایران رادیاتور به لینک سبز رنگ مراجعه کنید .

سرویس پکیج بوتان

اگر پکیج شما دچار مشکل شده است  ما یکی از تکنسین‌های تایید شده مان را برای سرویس پکیج بوتان اعزام خواهیم کرد.به طور معمول,پکیج بوتان قبل از اینکه به تعمیرات جدی نیاز داشته باشند, زمان زیادی طول خواهد کشید, در حالی که گرم‌کن‌ های بنزینی و پروپان اندکی زودتر تخریب می‌شوند. با این حال, با مراقبت و نگهداری مناسب, می‌توانید زندگی سیستم خود را تا چند سال دیگر تمدید کنید. اگر شما بتوانید مشکلات را زود حل کنید و آن‌ها را ثابت کنید, می‌توانید از پکیج بوتان خود مدت طولانی تری استفاده کنید در صورت نیاز به سرویس پکیج بوتان با آسانا سرویس تماس بگیرید.

 

سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان با چه قیمتی انجام میشود؟

قیمت و تعرفه سرویس پکیج بوتان در مجموعه های مختلف متفاوت می باشد نمی توان هزینه سرویس پکیج بوتان را به طور دقیق بیان کند متخصص باید پکیج را بررسی کند بعد از چک کردن مشکلات آن می تواند هزینه سرویس پکیج بوتان را براورد کند.

سرویس پکیج بوتان در محل

سرویس پکیج بوتان توسط تیم تخصصی و حرفه ای خدمات فنی آسانا سرویس در محل مورد نظر در کمترین زمان ممکن انجام می شود در صورت نیاز به سرویس پکیج بوتان در محل می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

کاربرد صافی در سرویس پکیج بوتان

صافی نقش مهمی در نگهداری از پکیج ها ایفا میکند پس ابتدا چک کنید که اگر دستگاه فاقد صافی بود یک صافی روی ان قرار دهید اگر هم دارای صافی بود باید تمیز باشد زیرا اگر صافی گیر داشته باشد باعث گرفتن رادیاتور ها میشود  .

سرویس، تنظیم و تست قطعات

دقت کنید که در هنگام استفاده از سرویس پکیج بوتان قطعاتی مانند فلو رگلاتور، قطعات فن، مشعل، الکترودها، مبدل ها، N ، ایرونت، قطعات هیرولیک های چپ و راست، محدود گر آب، شلنگ ها ( اطمینان از عدم پوسیدگی ) باید بررسی شده و حتما سرویس شوند 

سرویس پکیج بوتان

سرویس پمپ در سرویس پکیج بوتان

سرویس کردن پمپ در سرویس پکیج بوتان بسیار مهم است این کار در جهت بهبود عملکرد دستگاه و کار کردن بهتر ان است 

همینطور مواد شوینده و استفاده از ان ها مانند مایع های ظرف شویی برای لغزنده کردن رتور ها مجاز است

پکیج ها به صورت دوره ای کار میکنند و اگر پس از ان که دوره شان به اتمام رسید سرویس نشوند در عملکرد ان ها اختلال ایجاد میشود پس بهتر هم هست که سرویس پکیج ها دوره ای انجام شود همچنین برای سرویس پکیج بوتان بهتر است هر ۶ ماه یکبار اقدام به سرویس کنیم

به علت اینکه زمانی که در فصول گرم هستیم اب مانده از زمستان در پکیج ها باعث گرفتگی و رسوب گذاری در مسیر مدار های گرمایشی میشود. رسوب گیری باید خیلی خوب انجام شود که در گردش اب هم اشکالی به وجود نیاورد 

 

تعمیر و سرویس پکیج بوتان 

یکی از مشکلات اصلی هنگام تعمیر و سرویس پکیج بوتان مسئله سرد و گرم شدن آب است زیرا زمانی که دستگاه از حالت زمستانه وارد حالت تابستانه می شود و شیر سه طرفه می خواهد عمل کند مسیر دچار رسوب گرفتگی است و این عمل باعث ایجاد مشکل در دستگاه میشود ، با انجام به موقع سرویس پکیج از بروز این مشکلات جلوگیری کنید

روشن نشدن مشعل سرویس پکیج بوتان

از دلایل روشن نشدن مشعل سرویس پکیج بوتان نوسان فشار آب ، نوسان جریان برق ، نقص در ورودی گاز، فشار هوا نقص دارد، کمبود فشار گازرا میتوان نام برد برای حل این مشکل میتوان فشار اب را تامین کرد یا از محافظ برق استفاده کرد یا اینکه شیر ورودی گاز یا سوئیچ فشار هوا را تعویض کرد و یا با اداره گاز تماس گرفت.

سرویس پکیج بوتان

غیر فعال شدن پمپ سرویس پکیج بوتان

 دلایل ان میتواند قطع شدن برق ورودی، اتصال ناقص سیم کشی، سوختن پمپ، گرفتگی پمپ، اتصال سیم کشی داخلی باشد 

و راه حل ان چک کردن پریز، فیوز و سیم کشی داخلی را چک کنید، تعویض و سرویس پمپ است.

 افت فشارسرویس پکیج بوتان

افت و یا افزایش فشار سرویس پکیج بوتان تا یک ماه اول مصرف تا حدی طبیعی است

اما اگر مدت زیادی از استفاده سرویس پکیج بوتان می گذرد و با مشکل افت فشار مواجه هستید

مشکلی وجود دارد، دلایل متعددی مانند خرابی شیرپرکن، سوراخ بودن منبع انبساط و مبدل حرارتی، وجود نشتی در لوله ها، سیستم پکیج و رادیاتور باعث افت فشار پکیج بوتان می شوند

اگر با این مسئله مواجه هستید با توجه به منبع مشکل، تعمیرات لازم را در نظر بگیرید .  

با اینکه سرویس پکیج بوتان قدیمی و معروف است

اما سه مورد اختلال عملکرد سنسور مدار گرمایش، خرابی پرشر سوییچ هوا و رسوب گرفتن مبدل ها از رایج ترین مشکلات پیش آمده برای آنان هستند

، به همین دلیل باید رفع عیوب، تعمیرات و سرویس این قسمت ها با دقت بیشتری انجام شود.

 استانداردهای محل نصب برای سرویس پکیج بوتان

حجم فضای محل نصب پكيج ديواري باد شرایط زیر را دارا باشد:محل نصب دستگاه حتما باید کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را دارا باشند .
به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه نیاز به 1 متر مکعب فضا است.
 نکته کلیدی: چنانچه فضای محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب دستگاه به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد. مثلا نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، چون ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شده و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند بشود.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :   تعمیر پکیج ایساتیس

سرویس پکیج بوتان

اکسیژن موردنیاز دستگاه:

علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز می باشد، فضای اتاق محل نصب دستگاه نیز بایستی به محیط هوای آزاد بیرون از اتاق محل نصب دستگاه یک دریچه یا پنجره دائماً باز ارتباط داشته باشد تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون از اتاق محل نصب دستگاه تامین گردیده و هم در صورت نشتی احتمالی، گاز در محیط اتاق جمع نشود. 
از آنجایی که پکیج دیواری بوتان یکی از رایج ترین پکیج های مورد استفاده در ایران می باشد، برآن شدیم تا مقاله ای را تحت عنوان رفع عیب و تعمیر پکیج دیواری بوتان آماده کنیم تا مورد استفاده شما کاربران گرامی قرار گیرد، اما پیش از تعمیر و رفع عیب و ایرادات هر دستگاهی باید
حال پس از آنکه با تمامی قطعات اصلی و جزئی، بزرگ و کوچک پکیج بوتان و عملکرد آنها آشنایی پیدا کردید به بررسی دو عیب معمول در تعمیر پکیج دیواری بوتان می پردازیم.

 

 علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان:

برای فهم عیب پکیج دیواری بوتان هنگام قرمز شدن چراغ، به دفترچه عیب یابی آن یا مطلب خطاهای پکیج بوتان مراجعه کنید زیرا پکیج های بوتان در انواع مختلفی و با نام های متفاوت در بازار عرضه می شوند اما در بسیاری از موارد طبق گفته مشتریان ابتدا چراغ پکیج دیواری بوتان قرمز می شود و سپس دستگاه از کار افتاده و خاموش می شود، علت این امر می تواند قطع اتصال برق، قطع گاز ورودی به پکیج باشد اما اگر دستگاه به طور مداوم خاموش و روشن می شود امکان دارد که برد پکیج دیواری دچار ایراد شده باشد.

علت افت فشار پکیج بوتان:

افت و یا افزایش فشار پکیج تا یک ماه اول مصرف تا حدی طبیعی است اما اگر مدت زیادی از استفاده پکیج دیواری بوتان می گذرد و با مشکل افت فشار مواجه هستید ایرادی وجود دارد، دلایل متعددی مانند خرابی شیرپرکن، سوراخ بودن منبع انبساط و مبدل حرارتی، وجود نشتی در لوله ها، سیستم پکیج و رادیاتور باعث افت فشار پکیج بوتان می شوند اگر با این مسئله مواجه هستید با توجه به منبع مشکل، تعمیرات لازم را لحاظ کنید.
با اینکه پکیج بوتان قدیمی و معروف است اما سه مورد اختلال عملکرد سنسور مدار گرمایش، خرابی پرشر سوییچ هوا و رسوب گرفتن مبدل ها از رایج ترین مشکلات پیش آمده برای آنان هستند، به همین دلیل باید رفع عیوب، تعمیرات و سرویس این قسمت ها با دقت بیشتری انجام شود.

سرویس پکیج بوتان

 

کد خطای سرویس پکیج بوتان

همانطور که می دانید پکیج های بوتان انواع مختلفی دارند که اگر قصد رفع عیب و تعمیر آنها وجود دارد

به دلیل تعریف کد خطاهای مختلف برای هر یک باید به جدول کد خطاهای مخصوص آنها مراجعه کرد،

با اینکه ممکن است در بین کد خطاهای مدل های مختلف پکیج دیواری بوتان شباهت نیز وجود داشته باشد

اما الزامی است که برای عیب یابی به دفترچه راهنمای خاص پکیج مراجعه شود.

 برای راحتی شما عزیزان فایل زیر که شامل جداول عیب یابی اقسام متفاوت پکیج بوتان می باشد به طور رایگان قرار گرفته است.

علت بالا رفتن فشار پکیج بوتان 

پکیج های دیواری در واقع موتورخانه های کوچکی هستند

که در داخل واحدهای مسکونی یا اداری قرار گرفته، گرمایش و آبگرم مصرفی را تامین می نماید.

این پکیج ها دارای انواع گوناگونی می باشند که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و برای کاربرد خاصی طراحی شده اند.

 پکیج دیواری از نظر تعداد مبدل حرارتی دو دسته هستند  

1.پکیج دیواری تک مبدله: علت بالا رفتن فشار پکیچ دیواری

در این نوع از پکیج های دیواری که به عبارتی نسل اولیه پکیج های دیواری بوده اند و تا حدودی امروزه از بین رفته اندو منسوخ شده اند،

سیستم کارکرد کاملا شبیه آبگرمکن های سریع میباشد . در این پکیج ها تنها یک مبدل حرارتی بین شعله و آب وجود دارد (چه آبگرم مصرفی و یا آبگرم سیستم گرمایشی).

این امر موجب وجود یک مشکل بزرگ می شود و آن اینکه تبادل حرارت بین آبگرم مصرفی و شعله به صورت مستقیم امکان رسوب پذیری مبدل حرارتی را بالا می برد.

2. پکیج دیواری دو مبدله: علت بالا رفتن فشار پکیچ دیواری

در پکیج های دو مبدله یک مبدل حرارتی بین آب و شعله قرار دارد.

مبدل دوم آبگرم مصرفی را توسط آبگرم تولید شده در مبدل اول گرم می نماید. این سیکل کارکرد دو مزیت را به همراه خواهد داشت

اول تولید آبگرم مصرفی یکنواخت تر (نوسانات دمایی کمتر) و رسوب گیری کمتر مبدل های حرارتی البته از معایب این سیستم نیز می توان به مواردی اشاره نمود

اول آنکه در این حالت می بایست پمپ پکیج در تابستان نیز فعال باشد

و استهلاک دستگاه بالاتر می رود

و دوم آنکه آبگرم مصرفی در زمان بیشتری تولید میگردد.بنابر موارد ذکر شده در بالا می بایست توجه داشت

سختی آب یکی از مهم ترین نکات انتخاب پکیج تک مبدله یا دو مبدله می باشد. 

سرویس پکیج بوتان

مزایای استفاده از پکیج های دیواری:

1- استقلال واحدهای آپارتمانی
2- عدم نیاز به فضای موتورخانه
3- کنترل سیستم از داخل ساختمان
4- سهولت در نصب و راه اندازی
5- راندمان بالا و صرفه جویی در هزینه و انرژی
6- ابعاد کوچک
7- تامین آب گرم در مدت کوتاه 
8- کاهش مسیر لوله کشی

معایب: علت بالا رفتن فشار پکیچ دیواری

این دستگاه نیز مانند سایر محصولات تاسیساتی در صورتی که به درستی انتخاب نشده و در نصب و راه اندازی آن دقت کافی به عمل نیاید مشکلاتی را در میزان آسایش و یا حتی امنیت استفاده کنندگان به وجود می آورد.

نکات مهم در انتخاب و استفاده از پکیج:
1- نوع دستگاه علت بالا رفتن فشار پکیچ دیواری

2-تامین اکسیژن مورد نیاز دستگاه و خروج مواد حاصل از احتراق

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :   تعمیر پکیج بوتان

 سیستم پکیج آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد . علت چیست ؟

علت بالا رفتن فشار پکیچ دیواری
1- کم بودن ارتفاع شعله
2- دقت نداشتن NTC مصرفی
3- رسوب گرفتن مبدل مصرفی
4- خرابی شیر سه راهه در نوع دومبدله
5- تحریک نشدن فلوسوئیچ در نوع تک مبدله
6- دودکش نامناسب
7- اشکال در لوله کشی آب مصرفی ساختمان
8- دبی و سردی بیش از حد آب سرد ورودی
9- خرابی پتاسیومتر آب مصرفی
10- خرابی سوپاپ بای پس در نوع دو مبدله
11- اشکال در پمپ در نوع دومبدله
12- خرابی برد کنترل

 

 

سرویس پکیج بوتان

آب مصرفی مناسب ولی سیستم گرمایش پکیج کار نمیکند. علت چیست؟  

علت بالا رفتن فشار پکیچ دیواری:
1- خرابی پمپ در نوع تک مبدله
2- خرابی یا گیر کردن فلوسوئیچ
3- بازماندن سوپاپ بای پس در نوع تک مبدله
4- خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله

 

پکیج دیواری آبگرم انفجاری روشن می شود. علت چیست؟

دلایل مختلفی میتواند داشته باشد .

مثلا تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل/ تنظیم نبودن فشار گاز خرابی دودکش/ ضعیف شدن/ استفاده از قطعات گاز شهری بجای گاز مایع/ مسدود شدن سوراخ های مشعل در اطراف جرقه زن

چرا فشار آب در مدار گرمایش افت پیدا می کند

علت های رفع عیب و تعمیر سرویس پکیج بوتان میتوانند وجود نشتی در مدار گرمایش و یا  وجود هوا در مدار گرمایش باشد.

چرا آب مصرفی پکیج دیواری آبگرم دچار نوسانات می شود

1.زیادی ارتفاع شعله /2.پایین آمدن دقت NTC مصرفی/3. استفاده همزمان از چند شیر مصرفی/4. استفاده از پمپ فشار نامناسب در شبکه ساختمان/5. خراب بودن شیر سه راهه در نوع دو مبدله/6. کمبود فشار آب ساختمان

سرویس پکیج بوتان در زمینه های مختلف سعی داشته خدمات ارزنده ای را ارائه دهد و از تجهیزات دقیقی هم در قطعات خود استفاده کرده است

.به همین خاطر در هنگام وقوع مشکلی  اگر مجبور به تعویض قطعات شدید در انتخاب ان ها دقت کنید.

سرویس پکیج بوتان

مشکلات مختلف پکیج بوتان

انواع مختلفی از مشکلات وجود دارند که می‌توانند در هنگام استفاده از پکیج برای مدت طولانی با آن مواجه شوند. اگر پکیج شما را با منبع آب‌گرم کافی تامین نمی‌کند، اولین فکر که به ذهن می‌رسد این است که آیا پکیج قدرت لازم برای گرم کردن آب را دارد یا نه. گاهی ممکن است سناریویی وجود داشته باشد که در آن دریچه اگزوز فشرده می‌شود، دریچه باز می‌شود وقتی دما در مخزن بالاتر از حد آن است و بنابراین فشار درون مخزن را آزاد می‌کند. اگر شیر برای مدتی طولانی مسدود شود، خطر انفجار پکیج وجود دارد. شیرها را می‌توان به راحتی تمیز کرد، و شما برای آن نیاز به لوله‌کش دارید. اگر سوپاپ را در فواصل زمانی منظم چک کنید، به گرم‌کن آب کمک خواهد کرد تا بادوام و امن‌تر شود. اگر در مورد مکانیزم شیرها مظنون هستید، 

احتیاطات ایمنی 

قبل از اینکه پکیج را تعمیر کنید, دقت کنید که برخی احتیاطات ایمنی مانند خاموش‌کردن برق به دستگاه گرمایش آب انجام دهید. این کار با خاموش کردن مدارشکن یا فیوز که دستگاه گرمایش را قدرت می‌دهد انجام می‌شود. اگر از یک مخزن گازی با سوخت کمتری استفاده می‌کنید, شیر کنترل پایلوت گاز را به تنظیمات ” آزمایشی ” تبدیل کنید. و مهم‌تر از همه, تامین برق گرم‌کن آب است.

سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان

چک لیست سرویس پکیج بوتان 

اگر یک چک لیست سرویس پکیج بوتان دارید, خواهید دانست که چطور نشانه‌هایی را که نیاز دارید با پیمان‌کار سرویس پکیج بوتان تماس بگیرید, شناسایی کنید. به خاطر داشته باشید که تعمیرات می‌تواند پرهزینه باشد, به خصوص هر چه طولانی‌تر بتوانید آن‌ها را تعمیر کنید. هر چه زودتر مساله شناسایی شود, هرچه زودتر به آن پرداخته شود و در دراز مدت صرفه‌جویی کنید.

علائم خرابی پکیج بوتان 

یکی از بدیهی‌ترین علائم این است که باید با پیمان‌کار سرویس پکیج بوتان خود تماس بگیرید, زمانی است که رطوبت اطراف مخزن یا تقطیر قطره قطره از مخزن وجود دارد. قرار است مخزن شما یک سیستم بسته برای کار درست باشد. زمانی که رطوبت از مخزن تراوش می‌کنید,

این نشانه است که مخزن در راه است و باید جایگزین شود.

ممکن است متوجه افزایش کمی در قبض‌های مصرفی خود باشید

و یا اینکه در گذشته به اندازه کافی آب ندارید.

 وقتی صداهای عجیبی بشنوید,

به احتمال زیاد باید با شرکت سرویس پکیج بوتان خود تماس بگیرید.

این صداها نشانه این هستند که چیزی به شدت اشتباه است

و اگر نمی‌خواهید کسی از نقص آسیب ببیند,

به افراد حرفه‌ای نیاز دارید که مشکل را رفع کنند.

سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان

نشت گاز 

از آنجا که اکثر سیستم‌ها از گاز استفاده می‌کنند, باید در مورد بررسی نشت گاز دقت کنید.

اگر بوی گاز و یا بوی فاسد تخم‌مرغ را در نزدیکی واحد تان حس کنید,

باید همه را از خانه بیرون بیاورید و با شرکت گاز محلی خود تماس بگیرید.

بعد از اینکه به خانه شما آمدند تا نشتی داشته باشند و

زمانی که برای شما امن است که به خانه برگردید,

با یک شرکت سرویس پکیج بوتان تماس بگیرید تا از این وضعیت مراقبت کنید.

کمک از متخصص برای سرویس پکیج بوتان

اگر کولر شما بیش از حد گرم شده باشد, دارای یخ است یا تمام انواع صداها را ایجاد می‌کند,

شما باید آن را در نظر بگیرید. شرکت‌های تعمیر کننده هوای حرفه‌ای می‌توانند این ارزیابی را به شما بدهند

که شما باید به آن‌ها کمک کنید و مشخص کنید چه کاری باید برای حل مشکل کولر انجام شود.

نکته خوب این است که اغلب شرکت‌های خدمات تهویه مطبوع, برآوردهای رایگان و بازرسی ارائه می‌کنند.

چک کردن فیلتر کولر

یک تعمیر و نگهداری ساده دیگر که شما می‌توانید به تنهایی انجام دهید، چک کردن فیلتر است.

مهم است که اطمینان حاصل کنید که فیلتر دستگاه تهویه هوا در تمام زمان‌ها تمیز است.

این امر به این دلیل است که یک فیلتر کثیف می‌تواند باعث ایجاد بسیاری از مشکلات مانند

تجمع یخ، کاهش کارایی خنک کنندگی و کاهش عملکرد شود.

علاوه بر این فیلتر کثیف، کار واحد AC را سخت‌تر می‌کند

در نتیجه انرژی بیشتری مصرف می‌کند بدون اینکه قدرت کافی برای تولید هوای خنک داشته باشد.

1.9/5 - (20 امتیاز)