تعمیر پکیج گلدیران

تعمیر پکیج گلدیران

تعمیر پکیج گلدیران اغلب در محل انجام می شود ، پکیج دستگاهی است که می تواند آبگرم مصرفی ( دوش ، آشپزخانه ، روشویی ) و همچنین آب داغ گرمایش ( رادیاتور ، گرمایش از کف و فن کوئل ) را تعمین می کنند و تعمیر پکیج گلدیران از اهمیت زیادی برخوردار است . در واقع پکیج گلدیران قابلیت موتور خانه را در یک بسته کوچک ( پکیج ) فراهم نموده که دارای مزایای زیادی است . پکیج دیواری که معمولا نوع فن دار آن از نظر استانداردهای معتیر دنیا تایید می گردد . علاوه بر تامین گرمایش داخل خانه یا محل تجاری از طریق رادیاتور یا فن کوئل یا گرمایش از کف ، آبگرم بهداشتی را نیز بصورت فوری در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد . برای تعمیر پکیج گلدیران بهتر است از نمایندگی آن برند تماس بگیرید .

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر پکیج بوتان روی لینک سبز کلیک کنید .

 

تعمیر پکیج گلدیران

تعمیر پکیج گلدیران

مواردی که گفته می شود از مزایای پکیج ها است و به خاطر همین مزایا است که تعمیر پکیج گلدیران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

 1. تولید آبگرم فوری و مدام
 2. اشتغال فضای کمتر ( قابلر نصب در آشپزخانه و تراس )
 3. تولید صدای کمتر ( استفاده از پمپ ، فن و مشعل کم صدا )
 4. راندمان بالا و کاهش مصرف گاز و برق ( در مجتع های کمتر صدا )
 5. راندمان بالا و کاهش مصرف گاز و برق ( در مجتمع های کمتر از  10 واحد )
 6. مجهز به سیستم عیب یابی الکترونیکی
 7. امکان تبدیل سوخت راحت ( گاز طبیعی و گاز مایع )
 8. قابلیت برنامه ریزی روزانه و هفتگی آسان
 9. مجهز به سیستم حفاظت  در برابر یخ زدگی
 10. مجهز به سیستم ضد جام ( گیرپاژ ) پمپ و شیر سه طرفه
 11. مستقل بودن سیستم گرمایشی برای هر واحد
 12. سهولت در نصب ، راه اندازی ، سرویس و نگهداری
 13. کوتاه شدن مسیر لوله های انتقال آبگرم رادیاتور و آبگرم مصرفی

برای مطالعه بیشتر در مورد خدمات پس از فروش گلدیران روی لینک سبز کلیک کنید.

 انواع پکیج گلدیران از لحاظ نصب 

پکیج در دو نوع دیواری و زمینی تولید می شود پکیج دیواری فضای کمتری را اشغال کرده و معمولا دارای تنظیمات بیشتر و هزینه اولیه و سرویس کمتری هستند . دقت شود که لوله کشی گاز و مدار آب سرد و گرم برای پکیج شوفاژ های زمینی باید از قبل طراحی شده باشد . ضمن اینکه شوفاژ های زمینی عمدتا بدون فن بوده و حداقل قطر دودکش آنها 15 سانتی متر است . از مزایای پکیج زمینی نسبت به نوع دیواری می توان به میزان آبدهی بالاتر آبگرم مصرفی و ظرفیت حرارتی بالاتر آن ها اشاره نمود و همیشه بهتر است برای نصب و تعمیر پکیج گلدیران از نمایندگی های مجاز گلدیران تماس حاصل نمایید .

تعمیر پکیج گلدیران

 

 تعمیر پکیج گلدیران دیواری 

دودکش ساختمان ساختمان  : جهت انتخاب پکیج فن دار یا بدون فن .

متراژ و نوع کاربری ساختمان : جهت انتخاب ظرفیت حرارتی دستگاه .

مقدار آبگرم مصرفی : برای انتخاب پکیج با دبی آبگرم مصرفی مناسب .

درزبندی ساختمان : جهت انتخاب دستگاه با محفظه احتراق باز یا بسته .

میزان سختی آب : برای انتخاب دستگاه تک یا دو مبدله و استفاده از سختی گیر مناسب .

نکته 1 : به ازای هر کیلو وات توان دستگاه حداقل یک متر مکعب فضا نیاز است .

نکته 2 : جهت در نظر گرفتن میزان گرمای لازم جهت گرم کردن ، یک کمتر مربع از ساختمان باید شرایط دیگری نیز در نظر گرفته شود ، که از جمله می توان به شرایط آب و هوایی اشاره کرد . و بهتر است بدانید که برای تعمیر پکیج گلدیران باید به نمایندگی همان برد تماس حاصل شود .

انواع تعمیر پکیج گلدیران 

قطعات قابل تعمیر پکیج گلدیران عبارتند از : 1) مبدل حرارتی ، 2) پمپ سیرکولاتور ، 3) ایرونت ( اتوونت یا شیر هوا گیری اتوماتیک ) ، 4) بای پاس ( مدار سیکل کوتاه ) ، 5)  شیر اطمینان فلوسوییچ ، 6) محدود کننده جریان آب مصرفی ، 7) فلومتر ، 8) شیر سه راهه ترمیستور ، 9) کلید ایمنی حداقل فشار آب ( پرشرسوییچ آب یا هیدروستات ) ، 10) سنسور فشار آب ( ترانسدیوسر ) ، 11) منبع انبساط ، 12) برد کنترل ، 13) شیر گاز و …

 

تعمیر پکیج گلدیران

مرحل تغییر نوع سوخت در پکیج گلدیران

تعویض ژیگلورهای مشعل ( در سوخت گاز مایع به علت فشار بیشتر و ارزش حرارتی بالاتر از ژیگلوربا قطر سوراخ کوچکتر استفاده می شود .) ، معرفی نوع سوحت به برد ( از طریق نصب پل جامپر در برد یا ورود در منو و یا تغییر وضعیت دیپ سوییچ مربوطه ) ، تنظیم شیر گاز کاتالوگ مربوطه و متناسب با نوع گاز و … و اگر با خرابی در یکی از این عوامل ها روبرو شده اید باید هر چه زودتر برای تعمیر پکیج گلدیران خود اقدام نمایید .

روش های کنترل قدرت فن در پکیج های گلدیران 

1 ) استفاده از فلنج های مخصوص : در بسته ببندی پکیج هایی که قدرت فن با این روش محدود می شود . فلنج هایی با قطر دهانه های مختلف پیش بینی شده که نصاب موظف است سایز مناسب را از اطلاعات کاتالوگ دستگاه استخراج و در دهانه فن نصب نماید . این فلنج ها مقاومتی مصنوعی در مسیر تخلیه ایجاد کرده تا از جدا شدن شعله از سطح همچنین هدر رفتن گرما جلوگیری نماید . ( هرچه طول دود کش کوتاه تر باشداز فلنج با قطر داخلی کمتری استفاده می شود .)

 2 ) استفاده از دمپر های پیش بینی شده در مسیر دود کش : عدد قرار گیری محور دمپر طبق کاتالوگ دستگاه و متناسب با طول لوله های مکش و تخلیه در نظر گرفته می شود . 

3 ) استفاده از پکیج هایی دارای فن مدولار ( خود تنظیم ) : در برخی از پکیج ها سرعت فن متغیر است و این تغییر متناسب با افت فشار ناشی از افزایش سرعت دود داخل دودکش و توسط سنسور فشار دودکش به برد کنترل اعلام می گردد .

تعمیر پکیج گلدیران

تعمیر پکیج گلدیران

مراحل تعمیر پکیج گلدیران  

مرحله اول :قبل از هر اقدامی ابتدا باید صورت مساله را به طور واضح و روشن برای خود تعریف کرده تا با درک صحیحی از مشکل بتوانیم در کوتاه ترین زمان و با کمترین خطا به حل آن بپردازیم . ( مثلا می گوییم : در یک پکیج تک مبدل و در وضعیت زمستانه ، آب مصرفی دمای کافی را ندارد . )

مرحله دوم : با مجسم کردن نقشه های شماتیک همان نوع پکیج و تعقیب مدارهای آن در داخل و خارج از دستگاه ، محل های احتمالی بروز عیب با توجه به اولویت و تعداد خرابی آن ها بررسی می کنیم و همیشه بهتر از از نمایندگی همان برند تماس حاصل نمایید به طور مثال اگر پکیج شما گلدیران ، بوتان و یا … باشد باید برای تعمیر تعمیر پکیج گلدیران ، بوتان و یا …به نمایندگی همان برند تماس بگیرید .

دلایل نوسان دمای آب مصرفی 

دلایل نوسان دمای آب مصرفی در تعمیر پکیج گلدیران عبارتند از :

 1. زیاد بودن ارتفاع اشعه ( به دلیل تنظیم نبودن فشار گاز ساختمان یا تنظیم نبودن شیر گاز دستگاه ) .
 2. تجمع رسوبات آب روی NTC مصرفی .
 3. کم بودن فشار آب در شبکه ساختمان .
 4. استفاده همزمان از دو یا چند شیر آب مصرفی .
 5. استفاده از پمپ فشار نا مناسب که باعث نوسان فشار آب در شبکه لوله کشی ساختمان می شود .
 6. وجود اشکال در شیر سه راهه .
 7. وجود اشکال در فلومتر .
 8. درزبند نبودن محفظه احتراق که باعث دیر فعال شدن پرشر سوئیچ دود می شود .
 9. وجود اشکال در رگلاتور یا کنتور گاز ساختمان .
 10. فلنچ نامناسب دودکش هرمتیک .

 

تعمیر پکیج گلدیران

تعمیر پکیج گلدیران

 

اتصال زیر دستگاه پکیج 

دستگاه از زیر توسط 5 عدد شیلنگ به تاسیسات لوله کشی ساختمان متصل شده است که شامل یک شینگ گاز و دو شیلنگ ورود و خروج آب مصرفی ( با قطر یک دوم اینچ ) و دو عدد رفت و برگشت به رادیاتور ها ( با قطر سه چهارم اینچ ) می باشد ، که لازم است همگی دارای شیر مجزا باشند که عبارتند از : 1)  شیر آب گرم مصرفی ، 2) شیر آب رفت و به رادیاتور ها ، 3) شیر آب برگشت به از رادیاتور ها ، 4) شیلنگ گاز ، است . در صورتی که شیلنگ های آب دارای سه شیر باشند ، نصاب دستگاه برای آب گرم مصرفی شیر در نظر نگرفته است و این موضوع در تعمیر پکیج گلدیران بسیار اهمیت دارد .

 

نمونه هایی از مقررات ایمنی و پیشگیری از سوانح 

 1. قبل از ورود به هر کارگاه باید از احتمال خطرات بی شماری که در آن کارگاه وجود دارد به طور کامل و روشن آگاهی داشت .
 2. نظم و انضباط در محیط کار لازمه اطمینان و جلوگیری از خطر است .
 3. کنترل ابزارها قبل از شروع به کار از اتفاق سوانح جلوگیری می کند . به طور کلی می توان گفت که به کار بردن ابزارهایی قابل اطمینان هستند که سالم و بی عیب باشند . داشتن وسیله مطمئن گاهی اهمیت حیاتی پیدا می کند .
 4. محل کار را با محل بازی اشتباه نگیرید . بازی کردن ، پرسه زدن ، دعوا کردن و شوخی کردن و شوخی کردن در محل کار می تواند خطرات غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد .
 5. محل های عبور و مرور را آزاد نگه دارید تا بدین وسیله از برخوردها جلو گیری گردد .
 6. کف کارگاه باید عاری از هر گونه مواد لغزنده مانند روغن ، آب صابون و … باشد .
 7. از قرار دادن مواد اولیه و هر چیز اضافی که باعث سقوط افراد و یا اشیا گردد جلو گیری نمایید .
 8. سیم های برقی که استثنائا در داخل لوله نیستند باید کاملا سالم بوده و زندگی نداشته باشد .
 9. دستگاه ها و وسایل آتش نشانی بایستی تحت شرایط و مقرارت مربوطه نگهداری و در محل های مناسب که در دسترسی فوری و راحت به آن ها مقدور باشد نصب شود ( بهترین محل نصب در نزدیکی درب های ورود و خروج است ).

 

مقررات ایمنی و پیشگیری از سوانح 

در کارگاه های مختلف برای پیشگیری از سوانح ، مقررات ایمنی وجود دارد که در اثر تجربه در طی سال های متمادی تنظیم گردیده و بایستی به دقت به مورد اجرا گذاشته شود اشخاصی که خود را بی نیاز از رعایت این گونه دستور العمل ها می دانند بایستی توجه داشته باشند که روزی خود دچار آن خواهند شد مقررات ایمنی و پیشگیری از سوانح کار مربوط به هر کارگاه بایستی در اختیار قرار گرفته و کلیه افراد برای تعمیر پکیج گلدیران موظف به مطالعه و به کار بردن آن ها  باشند .

فلوسوییچ به چه معنا است ؟ 

فلوسوییچ قطعه ای است که باز شدن آب مصرفی را به بر کنترل اعلام می کند . این قطعه شامل یک یک آهن ربا متصل شده و با باز شدن آب مصرفی ، این شناور و بدین وسیله برد کنترل از باز شدن آب مصرفی مطلع می گردد . روش تست فلوسوییچ به دو صورت انجام می شود که عبرتند از : روش اول : ( در هنگام نصب روی دستگاه ) ، روش دوم : ( خارج از دستگاه ) و این و موارد در تعمیر پکیج گلدیران از اهمیت زیادی برخوردار است .

روش اول : ( در هنگام نصب روی دستگاه ) سیم های فلوسوییچ را جدا کرده ، مولتی متر را در وضعیت بیزر به آن وصل می کنیم . با باز کردن یکی از شیر های آب گرم مصرفی باید مدار بسته وصل و با بستن شیر آب مدار باز قطع شود .  روش دوم : ( خارج از دستگاه )  فلوسوییچ را به صورت عمودی نگه می داریم ( در جهت حرکت آب ) و مولتی متر را ( در وضعیت تست اتصال کوتاه _بیزر ) به آن وصل می کنیم . با سر و ته کردن  فلوسوییچ ، مولتی متر باید ارتباط بین کنتاکت ها را و صل نشان دهد . شناور باید در مسیر خود روان حرکت کند .

تعمیر پکیج گلدیران

 

راه اندازی پکیج گلدیران در تابستان 

راه اندازی پکیج گلدیران در تابستان عبارتند از : کلید انتخاب وضعیت را در حالت تابستانه قرار دهید ، شیر آب سرد ورودی به دستگاه را در وضیعت باز قرار دهید ، بهتر است شیرهای رفت و برگشت مدار گرمایش را ببندید . و ما یک مدل راه اندازی داریم به نام راه اندازی زمستانه که با یکدیگر متفاوت است ، و شما همیشه بهتر است برای راه اندازی و تعمیر پکیج گلدیران با نمایندگی های مجاز همان برند تماس حاصل فرمایید .

پکیج دو مبدل و نحوه عملکرد برد 

نحوه عملکرد مدار گرمایش در این نوع هم دقیقا شبیه نوع شبیه نوعتک مبل است و تفاوت در عملکرد مدار مصرفی است . در پکیج های دو مبدل آب گرمایشی در مبدل اصلی و آب مصرفی در مبدل ثانویه و به وسیله حرارت آب مدار گرمایش گرم می شود . در حالی مدار گرمایش در حال عملکرد است ، باز شدن آب مصرفی از طریق  فلوسوییچ یا فلومتر به برد کنترل اعلام می گردد . با دریافت این پیغام برد کنترل برنامه های زیر را اجرا می نماید :

 1. فرمان به شیر سه راهی برقی مبنی بر این که خروجی آب مبدل اصلی به سمت رادیاتور ها را بسته و این مسیر را به سمت مبدل ثانویه باز کند ( برای مدار مصرفی پمپ خاموش نمی شود )
 2. کنترل دمای خروجی از دستگاه توسط NTC آب گرم مصرفی ، انجام شده و برد کنترل به گزارش این NTC توجه دارد .
 3. برد کنترل ، دمای تنظیم شده از سوی کاربر را بر مبنای پارامترهای تنظیمی آب گرم مصرفی انجام می دهد .

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.