تعمیر پکیج بوتان امروزه به دلیل افزایش برند پکیج بوتان ، روند رو به رشدی داشته است فضای گرمایش زندگی از زمان های دور جزء دغدغه های بشر بوده است و در پی رفع این نیاز از سوزاندن هیزم تا دست یابی به انرژی نهفته در هسته اتم تلاش نموده است تا بتواند به جای تحمل سرمای استخوان سوز زمستان از محیطی دلپذیر با دمایی تحت کنترل لذت ببرد . استفاده از لوازم گرمایشی پیشرفته امروزه به شدت رشد داشته است به خصوص برند بوتان انواع تعمیر پکیج بوتان توسط مجموعه آسانا سرویس انجام می شود .

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر پکیج گلدیران روی لینک سبز کلیک کنید .

تعمیر پکیج بوتان 

با تکامل علم و تکنولوژی و جایگزین شدن لوازم خانگی جدید استقبال از پکیج های پیشرفته بوتان نیز امری بدیهی است و نیاز به تعمیر پکیج بوتان نیز درخواست بسیاری دارد . در ساختمان های امروزی به این علت که هزینه تعمیر پکیج بوتان کم و ایمنی بشتر و آلودگی کمتر دارد پکیج بوتان به شدت محبوب شده است . اگر چه گاهی عدم براورد صحیح از توان دستگاه و یا میزان رادیاتور های مورد نیاز یک ساختمان و یا تنظیم و نصب نادرست دستگاه که تعمیر پکیج بوتان را افزایش داده است موجب نارضایتی برخی شده اما انتخاب صحیح و مبتنی بر معیار های علمی موارد یاد شده می تواند ساختمان را به سامانه حرارتی مطلوب مجهز نماید البته به شرطی که در تعمیر پکیج بوتان از تکنسین های حرفه ای استفاده شود .

 

تعمیر پکیج بوتان

 

نقش تهویه در تعمیر پکیج بوتان

با توجه به اهمیت نقش اکسیژن کافی در احتراق کامل سوخت که موجب افزایش حداکثری راندمان دستگاه های گازسوزی و بهره وری انرژی و از طرفی کاهش خطرات گاز های حاصله میگردد طراحی دقیق و تنظیم صحیح این وسایل امری ضروری است. اگر تهویه پکیج شما دچار مشکل شود شما حتما باید تعمیر پکیج بوتان را انجام دهید.

 

مدار گرمایش پکیج تک مبدل و دومبدل

نحوه عملکرد سیستم گرمایش در پکیج مبدل و دومبدل کاملا یکسان بوده و به شرح زیر است مدار گرمایش پکیج ، یک مدار بسته ( سیستم ایزوله ) است که اگر شروع آن را از برگشت رادیاتور ها در نظر بگیریم ، آب از طریق پمپ سیرکولاتور به مبدل حرارتی هدایت و در آن جا توسط حرارت مشعل گرم می شود . پس از گرم شدن آب در مبدل و بررسی دمای آن توسط NTC (حسگر دمایی ) مدار گرمایش ، به رادیاتور ها ارسال شده  و در ان جا دمای خود را در محیط منتشر میکند و برای گرم شدن مجدد به سمت مبدل هدایت میشود و این عمل مکررا تکرار میشود .

 

تعمیر پکیج بوتان

انواع تعمیر پکیج بوتان

تعمیرکار برای تعمیر پکیج بوتان به دو دسته عیب کلی برمیخورد :

۱- معایبی که توسط سیستم برد کنترل دستگاه شناسایی شده و با روش های خاص مختلفی مانند تغییر رنگ چراغ های سیگنال ، چشمک زدن چراغ های مختلف اعدادی که روی صفحه نمایش ظاهر می شود به تعمیرکار اعلام میشود . برای رفع این گونه معایب کافی است تعمیر کار مفهوم خطا های اعلام شده را به یاد داشته باشد و نسبت به رفع آن اقدام کند . لازم به ذکر است که کد های خطا در دستگاه ها و مارک های مختلف گوناگون است .

۲- معایبی که در صورت بروز آن ها هیچ گونه اخطاری ظاهر نشده ولی عملکرد دستگاه دچار اختلال میشود مانند کم شدن فشار منبع انبساط ، عملکرد ضعیف پمپ و عیره ….

نکات رعایت شده در مولتی متر تعمیر پکیج بوتان

نکاتی که باید در نگهداری و تعمیر پکیج بوتان در مولتی متر رعایت شود عبارتند از : 

 1. قبل از اقدام به اندازه گیری ، مولتی متر را به دقت متناسب با کمیت مورد نظر تنظیم کنید . 
 2. هیچگاه در حالی که مولتی متر به مدار متصل است ، سلکتور را نچرخانید . 
 3. برای اندازه گیری شدت جریان ، آمپرمتر به صورت سری با مصرف کننده در مدار قرار می گیرد . ولی برای اندازه گیر اختلاف پتانسیل ولت متر را به صورت موازی قرار می دهیم .

مهمترین تعمیر پکیج بوتان

یکی از مهمترین عواملی که در پیج بوتان بسیار اهمیت دارد مراحل تغییر نوع سوخت در پگیج است که این عوامل عبارتند از :

 1. تعویض ژیگلور های مشعل ( در سوخت گاز مایع به علت فشار بیشتر و ارزش حرارتی بالاتر از ژیگلور با قطر سوراخ کوچک تر استفاده می شود.
 2. معرفی نوع سوخت به برد ( از طریق نصب پل جامپر در برد یا ورود در منو و یا تغییر وضعیت دیپ سوییچ مربوطه ) .
 3. تنظیم شیر گاز طبق کاتالوگ مربوطه و متناسب با نوع گاز .
برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :   تعمیر آبگرمکن پلار

تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان

نحوه تعمیر پکیج بوتان 

تعمیر پگیج بوتان در زمستان به صورت زیر است :

 1. کلیه شیرهای متصل به شبکه لوله کشی ساختمان ( رفت و برگشت گرمایش و مصرفی ) در زیر دستگاه را در وضعیت باز قرار دهید .
 2. شیرهای همه رادیاتورها را باز کنید .
 3. با استفاده از شیرپرکن فشار را روی ۵\۱ یا کمی بیشتر تنظیم کنید .
 4. از تک تک رادیاتورها را هوا گیری کنید .
 5. پس از هوا گیری فشار مدار گرمایش را ( مجددا ) روی ۵\۱ بار تنظیم کنید .
 6. کلید انتخاب وضعیت ( روی پانل ) را در حالت زمستانه قرار دهید .
 7. دمای مورد نظر را توسط کلید مربوطه در روی پانل تنظیم کنید .
 8. با بررسی رادیاتورها و شرایط ظاهری پگیج از عدم وجود نشتی آب مطمئن شوید .
 9. پس از گذشت ۱۵ دقیقه تمامی رادیاتورها را در جهت طول و ارتفاع لمس کنید تا از یکنواخت بودن دما در آن ها اطمینان حاصل نمایید .

 تعمیر پکیج بوتان در تهران 

محل کار در تعمیر پکیج بوتان باید به گونه ای باشد که شخص در آن احساس ایمنی کار کامل نموده و بتواند به راحتی و با حداکثر راندمان به کار خود ادامه دهد . برای رسیدن به این هدف بایستی شخص کار کننده علاوه بر مقررات ایمنی ، رعایت نظم و ترتیب را بنماید . ابزاز ها مواد کمکی و قطعات که روی آن ها کار انجام می شود بایستی به نحوی در محل کار قرار داده شوند که به راحتی و با یک نگاه بتوان محل آن را تشخیص داد .

برای صرفه جویی در وقت و خستگی کمتر می توان ابزارها مواد کمکی را با سلیقه و ترتیب خاصی در محل های مناسبی قرار داد . مخصوصا باید توجه داشت که ابزارها پس از استفاده با نظم و ترتیب خاصی در جای خودشان قرار گیرند ، به طور کلی می توان گفت که این نظم و ترتیب از اتلاف وقت ، عصبانیت و گفتگوی غیر ضروری به دلیل پیدا نکردن وسیله مورد نظر جلوگیری می کند .

تعمیر پکیج بوتان

تقسیم بندی دستگاه های گاز سوز از نظر نوع تخلیه 

گروه A : وسایلی هستند که هوای مورد نیاز برای احتراق را از محیط نصب فراهم می کنند و محصولات احتراق را نیز در محیط نصب منتشر می کنند . ( مثل اجاق گاز ، روشنایی گازی ، سماور گازی و … )

گروه B : وسایلی هستند که هوای مورد نیاز برای احتراق را از محیط نصب تامین می کنند ولی محصولات احتراق را از محیط خارج می کنند ( مثل بخاری ، بخاری ، آب گرم کن معمولی و … )

گروه C ( هرمتیک یا محفظه احتراق بسته ) : وسایلی هستند که هم هوای مورد نیاز را از بیرون فضای نصب تامین می کنند و هم محصولات احتراق را از محیط ، خارج می کنند . این مکش و تخلیه به صورت اجباری و توسط یک فن انجام می شود .

نکته ای که شما باید در تعمیر پکیج بوتان در نظر بگیرید این است که فن به کار رفته در این گونه دستگاه ها توسط کارخانه سازنده ، محاسبه و روی دستگاه تعبیه می شود . نصاب و سرویس کار به هیچ وجه نباید در هنگام تعمیر پکیج بوتان درجه آن را تغییر دهند .

 

چرا باید دودکش نصب کنیم ؟ 

از آنجا که با سوختن سوخت های فسیلی برخی مواد کاملا مشابه و بعضا بسیار خطرناک تولید می شود . وجود یک سیستم تخلیه محصولات احتراق صحیح و دقیق ، گاهی برای ساکنین یک ساختمان اهمیت حیاتی پیدا می کند و اگر شما این مسائل را رعایت نکنید باید برای تعمیر پگیج بوتان خود اقدام نمایید .

برای مثال فرآیند احتراق گاز متان را مورد بررسی قرار می دهیم :

احتراق کامل : ( گرما و نور + بخار آب + گاز دی اکسید کربن ) = ( مقدار کافی اکسیژن + گاز متان )

احتراق ناقص : ( گرما و نور + بخار آب + گاز دی اکسید کربن ) = ( مقدار ناکافی اکسیژن + گاز متان )

در فرمول فرآیند احتراق ناقص ، وجود گاز بسیار سمی و خطرناک مونوکسید کربن دیده می شود .

تعمیر پکیج بوتان

استاندرهای دودکش ( دستگاه های غیر هرمتیک معمولی ) 

 1. حدقل ارتفاع دودکش ۳ متر و حد اکثر ۲۳ متر است .
 2. قطر دهانه دودکش باید با خروجی دستگاه متناسب باشد .
 3. فاصله جانبی دودکش از موانع اطراف ، کولر آبی و دریچه تامین هوا حداقل ۳ متر باشد ( در صورتی که امکان طولانی کردن دودکش تا عبور از مانع وجود نداشته باشد و یا نتوان محل نصب دستگاه را تغییر  داد ، باید از دستگاه فن دار استفاده شود .
 4. ارتفاع دودکش از کف بام حداقل ۱۰۰ سانتی متر باشد .
 5. ارتفاع دودکش از موانع اطراف حداقل ۶۰ سانتی متر بالاتر باشد .
 6. اگر بنابر دلایلی ارتفاع دودکش روی بام بیش از ۱/۵ متر شود برای جلوگیری از کندانس شدن ( به مایع تبدیل شدن بخار ) آب موجود در محصولات احتراق که باعث مسدود شدن دودکش و تخریب مصالح ساختمانی می شود ، دودکش را به وسیله پشم شیشه عایق می کنیم و …
برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :   سرویس پکیج بوتان

ویژگی های مدار موازی 

ویژگی های مدار موازی عبارتند از : با قطع شدن یکی از مصرف کننده ها بقیه بهذکار خود ادامه می دهند ، اتخلاف پتانسیل کل در این مدار ثابت و برابر با اختلاف پتانسیل هر یک از مصرف کننده هاست ، شدت جریان کل مدار برابر است با حاصل جمع شدت جریان های مصرف کننده ها ، این عوامل در تعمیر پکیج بوتان بسیار اهمیت دارد .

تعمیر پکیج بوتان

ساختار کلید حرارتی 

هر گاه دو فلز با ضریب انبساط های مختلف را روی یکدیگر بچسبانیم و آن ها را حرارت دهیم ، به علت انبساط بیشتر یکی از آن ها ، هر دو قوس می کنند و ما در تعمیر پکیج بوتان از دو نوع کلید حرارتی برخوردار هستیم که عبارتند از : NC ، کلیدی است که در حالت عادی ، مدار را بسته ( وصل ) نگه می دارد و پس از افزایش بیش از حد دما از مقدار از پیش تعیین شده که معمولا روی آن نوشته شده مدار را قطع می کند . NO ، کلیدی است که در حالت عادی ( غیر فعال ) مدار را باز نگه می دارد و پس از افزایش دما فعال شدن مدار را وصل می کند .

وظیفه منبع انبساط

این قطعه وظیفه خنثنی کردن فشار اضافی وارد بر مدار گرمایش را بر مدار گرمایش را بر عهده دارد که این فشار بر اثر انبساط آب گرم شده ایجاد می شود . در این سیستم از خاصیت تراکم پذیری هوا در برابر تراکم ناپذیری آب استفاده شده و فضایی اضافی برای آب انبساط یافته ایجاد می کند به نحوی که بعد از برطرف شدن انبساط آب بتواند مجددا به مدار برگردد و همیشه باید در تعمیر پکیج بوتان و قبل از نصب پگیج باید فشار منبع انبساط کنترل شود .

 

تعمیر پکیج بوتان

 

نشانه خرابی منبع انبساط 

علامت بروز اشکال در منبع انبساط این است که با افزایش دمای مدار گرمایش

فشار آن نیز افزایش و کاهش دما ، فشار نیز افت می کند دلایل ایجاد این اشکال عبارتند از :

۱ ) کم یا زیاد بودن فشار باد منبع انبساط

۲ ) انسداد لوله رابط منبع با مدار گرمایش

۳ ) پاره شدن دیافراگم منبع

منظور از برد کنترل 

برد کنترل مجموعه ای است از المان های ( قطعات ) الکترونیکی که عملکرد دستگاه را در شرایط مختلف کاری

تحت کنترل نظارت و فرماندهی قرار می دهد . این مکانیزم در واقع مغز دستگاه بوده

و با دریافت اطلاعات از گزارشگرها ، دستورات مقتضی را برای عملکردها صادر می کند ،

تکنسین تعمیر پکیج بوتان ، مجاز به تعمیر برد کنترل نمی باشد

و کمپانی سازنده هر پکیج تعمیرات آن را در انحصار خود دارد .

تعمیر پکیج بوتان

کلاهک تعدیل پکیج بوتان  

کلاهک تعدیل جریان دودکش باید با دهانه ورودی هوای احتراق دستگاه در هر یک محل قرار گیرد .

به هیج وجه نباید کلاهک تعدیل جریان دودکش در سقف کاذب اتاق دیگر ،

یا به هر روش دیگری که باعث ایجاد اختلاف فشار بین دهانه تعدیل کننده

کلاهک و دریچه ورود هوای احتراق می گردد نصب شود .

کلاهک تعدیل حریان ودودکش باید از نظر افقی

یا قائم بودن به حالتی که برای آن حالت طرح شده نصب شود

و باید در محلی قرار گیرد که دهانه تعدیل کننده کلاهک برای بازرسی دودکش قابل دسترسی باشد .

 

امتیاز شما به این مطلب :
User Rating
5 based on 2 votes
Service Type
تعمیر پکیج بوتان
Description
تعمیر پکیج بوتان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *