تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون همیشه بهتر از توسط تکنسین های تعمیر پکیج آریستون انجام شود ، وظیفه ی پکیج دیواری گرم نمودن رادیاتورهای ساختمان و تامین آبگرم مصرفی در ساختمان را بر عهده دارد ، ولی اغلب به دلیل نداشتن منبع ذخیره آبگرم ، امکان گرم کردن رادیاتورها و آبگرم مصرفی را بطور همزمان ندارد و در طراحی سیستم اولویت با آبگرم مصرفی است . بعد از باز شدن شیر آبگرم تمام قدرت دستگاه صرف گرم نمودن آبگرم مصرفی می شود و اگر شیر آبگرم مصرفی به مدت طولانی باز بماند ، رادیاتورهای گرمای خود را از دست می دهند . لذا بهتر است در هنگام انتخاب ظرفیت حرارتی دستگاه به میزان آبدهی مدار آبگرم مصرفی نیز توجه نمود و در صورت لزوم جهت تامین آبگرم وصرفی مطلوب دستگاه بزرگتری را انتخاب نمود تا مجبور نشوید که ماهی یک بار به تعمیر پکیج آریستون خود بپردازید .

تعمیر پکیج آریستون

 

برای مطالعه بیشتر در مورد تعمیر پکیج ایساتیس روی لینک سبز کلیک کنید .

 

تعمیر پکیج آریستون

انواع پکیج عبارتند از : پکیج شوفاژ ، پکیج دیواری ، پکیج مخزنی ، پکیج شوفاژ از لحاظ تعداد مبدل ، پکیج از لحاظ مشعل ، پکیج از لحاظ خروج دود ، پکیج از لحاظ محفظه ی احتراق ، پکیج شوفاژ از لحاظ ظرفیت حرارتی ، پکیج سیستم کنترل و تنظیم ، پکیج دیواری فن دار ، پکیج دیواری بدون فن و … ، شما باید بدانید که برای تعمیر پکیج آریستون باید از نماینگی های مربوطه تماس حاصل فرماید و آن ها یکی از مجرب ترین تکنسین های خود را برای تعمیر به محل شما می فرستند .

نکات کلیدی در انتخاب و تعمیر پکیج آریستون

نکاتی که در انتخاب و تعمیر پکیج آریستون باید توجه داشته باشید عبارنتد از :

 1. اگر طول افقی دودکش ساختمانی زیاد باشد ، باید حتما ا پکیج شوفاژ فن دار استفاده نمود .
 2. برای جلو گیری از رسوب گرفتن مبدل ( به خصوص در مناطقی باسختی آب بالا ) استفاده از یک ضد رسوب مناسب در ورودی آب به دستگاه توصیه می شود .
 3. فشار آب شهر در محل نصب پکیج دیواری حداقل یک و حداکثر پنج بار باشد .
 4. در صورتی که محل نصب پکیج شوفاژ گازی در تراس یا فضای باز است ، دستگاه باید از وزش مستقیم باد یا سرمای شدید محفوظ شده باشد .
 5. با توجه به هد محدود پمپ سیر کولاتور در دستگاههای پکیج شوفاژ ، حداکثر طول لوله کشی افقی آب برای رادیاتورهای شوفاژ 35 متر توصیه می شود .
 6. در محل هایی که ارتفاع آن ها از سطح دریا زیاد است ، به ازای هر 600 متر ارتفاع از سطح دریا حدود 30 درصد از ظرفیت حرارتی ناشی از احتراق دستگاه کاسته می شود و لذا باید دستگاهی با ظرفیت حرارتی بالاتر در نظر گرفته شود .

 

شرایط استفاده از پکیج آریستون بدون فن

 1. شرایطی که باید رعایت شود تا با تعمیر پکیج آریستون روبرو نشوید عبارتند از :
 2. حداقل قطر لوله دودکش ساختمان برای استفاده از پکیج دیواری باید 15 سانتی متر باشد .
 3. دودکش ساختمان باید مستقل و فقط مخصوص همان دستگاه و دارای کلاهک H شکل باشد .
 4. فاصله کلاهک تعدیل بالای دستگاه پکیج شوفاژ دیواری تا هکاهک H پشت بام  ( ارتفاع عمودی دودکش ساختمان ) باید حداقل 3 متر باشد .
 5. چنانچه قسمتی از لوله دودکش در فضای آزاد قرار گیرد ، باید آن قسمت را غایق نمود ،  زیرا در صورت سرد شدن بدنه دودکش در اثر تماس با هوای بیرون موجب سرد و سنگین شدن محصولات احتراق شده و تخلیه آن را مشکل می نماید .
 6. نصب دودکش افقی منوط به اضافه کردن ارتفاع متناسب به آن طبق مقررات ملی ساختمان امکان پذیر بوده و باید با شیب مناسب مثبت ( حدود 2 درصد ) باشد .
 7. فضای نصب به اندازه کافی بزرگ بوده ارای تهویه مناسب طبق مقررات ملی ساختمان باشد .

نصب براکت نگهدارنده در پکیج 

ارتفاع نصب دستگاه را طوری انتخاب نمایید که فوصل مناسب برای رعایت ایمنی ، سرویس و نگهداری رعایت شده و دودکش به راحتی و به صورت استاندارد قابل نصب باشد . در ضمن فاصله زیر دستگاه تا محل ورودی و خروجی لوله های آب باید طوری انتخاب شود که شیلنگ هایی با طول زیاد استفاده نشود . براکت نگهدارنده دستگاه را روی دیوار قرار داده و کاملا تراز نمائید . محل سوراخ های براکت را روی دیوار علامت بزنید . ( حداقل 4 سوراخ ) و بعد با استفاده از وسایل مناسب نصب کنید و تمام مراحل را باید به تریب انجام دهید و اگر این مراحل را به ترتیب انجام ندهید با خرابی دستگاه روبرو می شوید و باید برای تعمیر پکیج آریستون خود اقدامات لازم را انجام دهید .

تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون

شناسایی ورودی و خروجی ها 

چهار ورودی و خروجی مدار لوله کشی در زیر پکیج وجود دارد دو عدد با قطر 1/2 که مربوط به آب شهر و آبگرم مصرفی بوده و دو مورد دیگر که با قطر 3/4 هستند مربوط به سیستم گرمایش می باشند . درپوش های روی مدار گرمایش را باز کنید . حال روی اتصال 3/4 سمت چپ ، شیلنگ پکیج را ببندید و داخل شیلنگ فوت کنید ، در صورتی که آب یا هوا از لوله بالایی مربوط رادیاتورها خارج شود ، مدار مربوط به رفت گرمایش می باشد و اتصال 3/4 دیگر مربوط به برگشت می باشد، مسیر آب سرد و گرم نیز با بتز کردن آب ساختمان به سادگی قابل تشخیص است و اگر شما نتوانید خروجی و ورودی ها را از یکدیگر تشخیص دهید باعث می شود با خرابی های جدی روبرو شوید و در آن زمان باید برای تعمیر پکیج آریستون خود اقدام نمایید .

تعمیر پکیج آریستون و اتصال شلنگ های آب 

جهت اتصال شوفاژ دیواری به سیستم آب سرد و گرم بهداشتی از دو عدد شلنگ 2 ( قطر داخلی حداقل 12 میلی متر ) و اتصال به مدار رفت و برگشت آبگرم گرمایش از دو عدد شلنگ 3/4 ( قطر داخلی حداقل 16 میلی متر ) به طول لازم استفاده می شود . این شلنگ ها ضمن مقاوم بودن در برابر دما و فشار کاری باید انعطاف پذیری لازم برای نصب مدار دستگاه به سیستم لوله کشی گرمایش را داشته باشد . معمولا یکسر این شلنگ ها مهره دار است و با واشر آبندی می شود و اگر پکیج های آریستون آبندی نشود باعث خرابی های بعضی از قسمت های دستگاه می شود که در آن زمان باید برای تعمیر پکیج آریستون اقدام نمایید .

تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون و قطعات داخلی 

تعمیر پکیج آریستون توسط تکنسین های مجرب آریستون انجام می شود و تعمیر قطعات داخلی آن بسیار کار سختی است و قطعات داخلی آن عبارتند از : هیدرولیک بلوک ، شیر پرکن ، کنترل حداقل آب مدار گرمایش ، پرشر آب ، سنسور فشار ( ترانسدیوسر ) ، فلوسوئیچ ، فلومتر ( دبی سنج ، پمپ سیر کولاتور ، شیر هوا گیری اتومات ( ایرونت ) فن ( دمنده ) ، پرشر سوئیچ هوا ، الکترود جرقه زدن ، میله یو نیزاسیون ( حسگر اشعه ) ، مجموعه مشعل ، نازل ، شیپوره ( ونتوری ) ، مبدل تک منظوره ، مبدل پوسته لوله ، مبدل دو منظوره ، مبدل صفحه ای ، شیر سه طرفه ، منبع انبساط ، بای پاس ، شیر اطمینان ، برد کنترل ، ترموستات حد ، شیر کنترل گاز ، تنظیمات شیر گاز ، کلاهک تعدیل ، ترموستات دود و … است . 

قطعات پکیج زمینی آریستون 

مشعل پکیج های زمینی در مدل های اتمسفریک و دمنده وجود دارند که نوع دمنده ( فن دار ) ممکن است با گاز سوز یا گازوئیلی باشد . در هر صورت مشعل در ورودی دیگ نصب شده و شعله آن به درون دیگ منتقل می شود . حداکثر طول شعله باید به گونه ای تنظیم شود که به انتهای دیگ برخورد نکند ( حداکثر طول شعله 2/3 یا نهایتا 3/4 طول دیگ باشد ) و همیشه برای تعمیر پکیج آریستون به نمایندگی های مجاز همان برند تماس حاصل فرمایید .

تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون

پمپ پکیج زمینی در پکیج آریستون   

وظیفه آن در پکیج زمینی نیز همانند نوع دیواری است با این تفاوت که معمولا جهت گردش آب در مدار گرمایش و منبع آبگرم مصرفی دو عدد پمپ نصب شده است . در اکثر پکیج های زمینی پمپ مدار گرمایش مادامی که پکیج در حالت زمستانه است روشن خواهد بود مگر زمانی که ترموستات اتاقی برق آن را قطع کند یا آب داخل منبع ذخیره آبگرم مصرفی نیلز به گرم شدن داشته باشد و پمپ مصرفی فعال شود . همیشه برای تعمیر پکیج آریستون به نمایندگی های مجاز همان برند تماس حاصل فرمایید . 

شیر تخلیه و تعمیر پکیج آریستون 

هنگام تعمیر پکیج آریستون یا در مواردی که احتمال یخ زدگی مدار وجود دارد می توان به وسیله شیر تخلیه آب مدار گرمایش را تخلیه نمود . در صورتی که دستگاه دارای شیر تخلیه نباشد می توان با بستن آب ورودی به دستگاه و باز کردن یکی از شیر های آبگرم مصرفی ( شیر مورد نظر باید پایین تر از دستگاه نصب شده باشد ) و در نهایت با باز کردن شیر پر کن ، آب مدار گرمایش از شیر آبگرم مصرفی تخلیه می شود . البته باید در نظر گرفت که آب مدار شوفاژ آلوده بوده و ممکن است این آلودگی را مدار بهداشتی منتقل نماید لذا این روش از لحاظ بهداشتی توصیه نمی شود ولی در این صورت لزوم باید بعد از پایان کار مسیر بهداشتی شستشو داده شود . 

تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون

محفظه احتراق در پکیج آریستون

محفظه ای است که عمل احتراق مشعل شوفاژ درون آن انجام می گیرد . جنس محفظه احتراق معمولا از آلوومینایز استیل است

که اطراف آن به وسیله عایق فیبر سرامیکی پوشیده شده تا راندمان آن افزایش  یابد .

دمای کاری این عایق تا حدود 1200 درجه سانتیگراد می باشد .

محفظه های احتراق در دو نوع باز و بسته می باشند .

پکیج شوفاژ های بدون فن مانند آبگرمکن های دیواری معمولی دارای محفظه احتراق باز هستند .

در این شوفاز ها هوای لازم برای احتراق از فضای نصب ( اتاق ) تامین می شود .

لذا نصب این نوع پکیج ها در ساختمان های هوابند ( درب و پنجره دوجداره ) ممنوع است

و همیشه باید در نظر داشته باشید که برای تعمیر پکیج آریستون

به نمایندگی های مجاز در شهر خود تماس حاصل فرمایید . 

محدود کننده جریان در پکیج آریستون  

قطعه ای است که درون فلوسوئیچ یا ورودی مبدل دو منظوره قرار گرفته و میزان دبی آبگرم مصرفی

را جهت کنترل دمای آن محدود می کند . طبق استاندار ،

حداقل دبی لازم برای دوش حمام حدود 8/2 لیتر در دقیقه است .

جریان آبگرم مصرفی شوفاژهای دیواری 16 – 8 لیتر در دقیقه است که میزان دقیق آن جهت انتخاب دستگاه مناسب

از لحاظ دبی عبوری محدود کننده ها معمولا آن ها را در رنگ های مختلف می سازند و

در هنگام تعویض باید محدود کننده جدید با قبلی مطابق باشد .

 همیشه برای تعمیر پکیج آریستون به نمایندگی های مجاز همان برند تماس حاصل فرمایید . 

تعمیر پکیج آریستون

تعمیر پکیج آریستون

تظیمات شیر گاز در پکیج آریستون 

تظیمات شیر گاز باید توسط کسی که تعمیر پکیج آریستون را انجام می دهد صورت گیرد ،

که این تنظیمات عبارتند از : تنظیم چشمی ، تنظیم مکانیکی ، تنظیم از صفحه کلید ، تنظیم الکتریکی ، 

 1. تنظیم چشمی : حداکثر ارتفاع شعله 2 تا 3 سانتی متر مانده
 2. به مبدل حرارتی ( ارتفاع شعله حدود 2/3 فاصله سطح برنر تا مبدل حرارتی )
 3. و حداقل شعله یک تا دو سانتی متر بالاتر از سطح مشعل است ، 
 4. تنظیم مکانیکی : با استفاده از آچار 10 و پیچ گوشتی 2 سو و فشار سنج
 5. با دقت مناسب حداکثر و حداقل میزان گاز خرجی را روی شیر گاز تنظیم می شود . 
 6. تنظیم از صفحه کلید : در این روش با استفاده از کلید
 7. و پارامترهای موجود در صفحه نمایش مقدار حداکثر و حداقل گاز مصرفی را تنظیم می گردد . 
 8. تنظیم الکتریکی : جهت تنظیم جداگانه میزان حداکثر شعله شوفاژ
 9. و مصرفی می توان توسط پتانسیومتر م.جود روی برد کنترل تنظیمات دقیقی انجام داد . 
5/5 - (1 امتیاز)
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.