تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق یکی از خدماتی است که توسط مجموعه آسانا سرویس ارائه میگردد. امروزه شاهد پیشرفت روزافزون تکنولوژی در صنعت آبگرمکن هستیم. امروزه در بسیاری از منازل به جای پکیج از آبگرمکن ها استفاده میشود. جهت تعمیر آبگرمکن ایران شرق مراکز متعددی وجود دارند که شما میتوانید به آن ها مراجعه کنید. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید به مراکزی مراجعه کنید که درای مجوز های لازم باشند.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره ی تعمیر ابگرمکن بوتان به لینک سبز مراجعه کنید

 

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

جهت تعمیر آبگرمکن ایران شرق  شما میتوانید با کارشناسان مجرب آسانا سرویس تماس بگیرید. در یک ساختمان تهیه آب گرم وسایل بهداشتی از قبیل دستشویی ، حمام ، ظرفشویی و لباسشویی و غیره مورد احتیاج است. در ساختمان های کوچک که از ابگرمکن استفاده میکنند. یک لوله برای آبگرم مصرفی از مخزن آب پرم تا محل سرویس بهداشتی کشیده میشود اما در ساختمان های بزرگ یا چند واحده شبکه لوله کشی آبگرم دو لوله ای میباشد که یکی لوله رفت آبگرم و دیگری لوله برگشت آب مصرفی است .

 

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

 

برای اطلاعات بیشتر درباره ی تعمیر پکیج ایران رادیاتور روی لینک سبز رنگ کلیک کنید

کلاهک تعدیل جریان دودکش

کلاهک تعدیل از ورق فولادی گالوانیزه ساخته شده است است. در بالاترین قسمت آبگرمکن بالای مبدل گرمایی قرا ردارد توسط دو عدد پیچ خودکار به صورت کشویی بر روی صفحه پشتی نصب میشود و با دو عدد گیره فنری به مبدل گرمایی دستگاه بسته میشود، قسمت بالایی مبدل داخل کلاهک تعدیل قرار میگیرد. کلاهک تعدیل از قسمت میانی محصولات احتراق و از قسمت کناری هوا را به داخل دودکش هدایت میکند. این عمل موجب میشود که سرعت مکش دودکش ابگرمکن کم شود و راندمان آن افزایش یابد نیازی به تعمیر آبگرمکن ایران شرق نباشد .

 

شیر احتراق اهسته

این شیر در مسیر عبور آب به بالا و پایین دیافراگم قرار داشته و از احتراق انفجاری مشعل در هنگام  بازکردن آب مصرفی جلوگیری می نماید. شیر احتراق اهسته در بالای لوله دیافراگم و بر روی قاب نارنجی قرار دارد. این قطعه در قسمت میانی توخالی بوده و ساچمه ای در داخل آن قرار گرفته و سپس توسط پولک پرچ میگردد. همچنین این قطعه دراری دو منفذ در بدنه خود میباشد که این منافذ باعث انتقال آب از لوله دیافراگم به تنها منفذ موجود در قاب برنجی و سپس محفظه بالای دیافراگم و بالعکس می گردد. در صرورتی خرابی این این شیر شما به تعمیر آبگرمکن ایران شرق نیاز دارید .

 

 

مغزی شیر گاز در تعمیر آبگرمکن ایران شرق

در آبگرمکن ایران شرق مغزی شیر گاز میزان عبور گاز وارد شده از بدنه رگولاتور گاز به رابط چند راهه را تنظیم مینماید که در صورت خرابی شما باید تعمیر آبگرمکن ایران شرق را انجام دهید. مغزی شیر گاز دارای یک قسمت استوانه ای و یک قسمت مخروطی به هم پیوسته میباشد. بر روی قسمت استوانه ای مغزی شیر گاز شیاری وجود دارد که پین محور شیر گاز در داخل آن قرار گرفته و حرکت محور شیر گاز را به مغزی منتقل می نمایید. بخش مخروطی مغزی شیر گاز دارای منافذی جهت عبور گاز میباشد .

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

 

سوپاپ اصلی گاز

این سوپاپ در کلیه آبگرمکن های گاز مایع یکسان بوده و توسط شیاری که در برامدگی بدنه ، بالای واشر گازبندی ایجاد شده شناسایی میگردد. این سوپاپ در آبگرمکن های گاز شهری یکسان بوده و بدون شیار میباشد. سوپاپ گاز آبگرمکن های گاز شهری با یکدیگر یکسان بوده و توسط شیاری که در مکان قرار گیری فنر سوپاپ اصلی ایجاد شده شناسایی میگردد .

 

جرم گرفتگی آبگرمکن ایران شرق

به مقدار ماده ای که در هر جسم (اعم از جامد ، مایع ، گاز ) وجو دارد جرم جسم گویند. از آنجایی که هر جسمی از مولکول هایی تشکیل یافته ، بنابراین جرم آن برابر با جرم مولکول های تشکیل دهنده آن خواهد بود. هنگامی که جرم گرفتگی در آبگرمکن ایران شرق اتفاق می افتد شما باید تعمیر آبگرمکن ایران شرق را انجام دهید. در اثر تغییر حالت جرم ماده تغییر نمیکند و در واقع هیچوقت نمیتوان جرم چیزی را تغییر داد مگر به مقدار بسیار ناچیز و این همان بقای جرم است که طبق آن جرم هر چیز تغییر ناپذیر است . واحد جرم کیلوگرم میباشد .

 

 

مبدل گرمایی

مبدل گرمایی شامل یک کویل مسی و تعداد زیادی پره (فین) میباشد پره ها سطح تبادل گرمایی را افزایش میدهند و موجب افزایش انتقال گرما میشوند.مبدل گرمایی دارای یک لوله ورودی با سردنده 1/2 اینچ و یک لوله خروجی با سردنده 1/2 اینچ میباشد. آب سرد پس از گذشتن از رگولاتور آب وارد مبدل گرمایی می شود.پس از گرم شدن از مبدل خارج شده به سیستم لوله کشی آب گرم مصرفی وارد میشود. مبدل از بالا در زیر کلاهک تعدیل قرار دارد و توسط دو گیره فنری به کلاهک تعدیل وصل میکردد و از پایین به مجموعه رگولاتور و لوله آب گرم متصل میشود . در بسیاری از موارد خرابی این قطعه باعث تعمیر آبگرمکن ایران شرق میشود .

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

راندمان یا بازده گرمایی مبدل

گرمایی که توسط مشعل تولید میگردد توسط مبدل گرمایی به آب جریانی داخل آن داده شود. گرمای جذب شده توسط آب کمتر از گرمای تولید شده توسط مشعل است هرچه مقدار گرمای جذب شده توسط آب بیشتر باشد اتلاف گرمایی کمتر است. این مطلب با تعریف راندمان بیان میگردد. هرچه راندمان بیشتر باشد نشان میدهد که طراحی مبدل توسط سازنده بهتر بوده است . در زمان بهره برداری باید از پایین امدن راندمان مبدل پیش گیری نمود. از عواملی که باعث کاهش راندمان میشوند عبار است از وجود دوده و گرد و خاک در سطح خارجی مبدل و وجود رسوب در داخل لوله های مبدل که در اثر کاهش راندمان آبگرمکن ، تعمیر آبگرمکن ایران شرق لازم است .

رسوب

به کربنات و سولفات کلسیم و منیزیم که برروی جدار داخلی لوله ها باقی می ماند رسوب گفته میشود. یکی از دلایل اصلی تعمیر آبگرمکن ایران شرق رسوب گیری میباش. میزان رسوب با توجه به شدت سختی آب در مناطق مختلف متفاوت میباشد. اگر داخل یک کتری یا سماور را به دقت ملاحظه کنید میبینید که بعد از گذشت مدت زمانی روی جداره آن ها لایه ای از نمک های کلسیم و منیزیم پوشیده میشودو اگر نسبت به برطرف کردن آن ها اقدام نشود به مرور زمان ضخامت آن زیاد شده و باعث جلوگیری از انتقال گرما از کوره به آب داخل سماور میشود و آب سماور دیر به جوش می آید .

 

نحوه رسوب زدایی

برای برطرف کردن رسوب های داخل مبدل گرمایی جهت تعمیر آبگرمکن ایران شرق  از اسید کلریدریک یا جوهر نمک رقیق 20 % استفاده میشود. که این اسید در ظرف های مختلفی از بشکه های 220 لیتری تا ظرف های یک لیتری در بازار موجود است. نکته بسیار مهم  و جدی  در زمان استفاده از اسید این است که باید ظرف ها همیشه به صورت دربسته نگهداری شودزیرا گاز های حاصله باعث بروز مشکل در دستگاه تنفسی می گرددو باید از هرگونه پاشش و ریختن آن بر روی سطوح دیگر جلوگیری شود و چنانچه پاششی اتفاق افتاد سریعا با آب نسبت به شستن محل اقدام شود .

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

 

رسوب زدایی با دستگاه ویژه

این دستگاه دارای یک مخزن اسید به ظرفیت 3 تا 8 لیتر است. داخل این مخزن یک دستگاه پمپ اسیدشویی قرار دارد، مخزن دارای یک روزنه برای ریختن اسید به داخل است و یک محل تخلیه برای اسید کارکرده در نظر گرفته شده است. در تعمیر ابگرمکن ایران شرق از این دستگاه بسیار استفاده میشود. دو عدد شیلنگ با قطر های 1/2 اینچ به این دستگاه وصل است که یکی برای خروج اسید از مبدل و ورود آن به دستگاه و دیگری برای خروج اسید از دستگاه و ورود به مبدل گرمایی است.  این دستگاه دارای یک تایمر  می باشد که نسبت به نوع و میزان رسوب هر مبدل زمان مشخصی روی آن تنظیم می شود .

نصب کلاهک تعدیل جریان دودکش

کلاهک تعدیل جریان دودکش باید با دهانه ورودی هوای احتراق دستگاه در یک محل قرار گیرد.  به هیچ وجه نباید کلاهک تعدیل جریان دودکش در سقف کاذب، اتاق دیگر یا به هر روش دیگری که باعث ایجاد اختلاف فشار بین دهانه تعدیل کننده کلاهک و دریچه ورود هوای احتراق میگردد نصب شود. حالت نصب کلاهک تعدیل جریان دودکش باید از نظر افقی یا قائم بودن به حالتی که برای آن در نظر گرفته شده نصب شود و باید در محلی قرار گیرد که دهانه تعدیل کننده کلاهک برای بازرسی کار دودکش قابل دسترسی باشد. کلاهک تعدیل جریان دودکش باید طوری قرار گیرد که فاصله دهانه تعدیل کننده آن تا هر سطحی جزء سطح بدنه دستگاهی که روی آن سوار است و سیستم دودکش که به آن متصل است از 15 سانتی متر  کمتر نباشد .

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

 

 

 

شیر مغناطیسی درتعمیر آبگرمکن ایران شرق

شیر مغناطیسی مسیر عبور گاز به مجموعه پیلوت و مشعل اصلی را باز یا بسته میکند. مهم ترین نقش آن بستن مسیر عبور گاز در صورت خاموشی عمدی یا تصادفی شمعک (پیلوت) می باشد. شیر مغناطیسی به نوعی از شیر گفته میشود که عامل بازکننده مسیر جریان آن نیروی اهنربایی یا مغناطیسی باشد. از این نوع شیر ها تقریبا در تمام وسایل گاز سوز برای باز و بسته کردن مسیر گاز استفاده میکنند .

 

 

استفاده اشتباه سوپاپ اصلی گاز مایع در آبگرمکن گاز شهری

بدین صورت که در تبدیل سوخت از گاز مایع به گاز شهری ، سوپاپ اصلی گاز تعویض نشده باشد و باعث شود که در روشن شدن با آب کم گاز به مشعل نرسیده و آبگرمکن روشن نشود. در مدل بدون پیلوت شعله پایین باشد ، شعله به سنسور نرسیده و مشعل خاموش میشود. پس سوپاپ اصلی گاز مایع را تعویض و از سوپاپ گاز شهری مدل خود محصول استفاده نمائید

 

 

مشعل

عملکرد مشعل به طریقی است که گاز خروجی از نازل ها وارد شیپوره مشعل میشود و چون سرعت خروجی گاز از دهانه نازل زیاد است لذا مکش زیادی در دهانه شیپوره مشعل تولید میکند. این مکش باعث میشود هوا به داخل شیپوره مکیده شود و در این حالت مخلوط هوا و گاز ، سوخت مناسب رای احتراق را تولید میکند. مسیر گاز در مشعل به صورتی طراحی شده است که فشار مناسب و یکسان در تمام نازل ها تامین گردد  در خیلی از مواقع علت تعمیر آبگرمکن ایران شرق خرابی مشعل آن میباشد .

 

 

علل نشت گاز از آبگرمکن

1- پیچ هواگیری گاز شل است

2- واشر پیچ هواگیری گاز خراب است

3- بدنه رگولاتور گاز سوراخ و یا ترک دراد

4- اورینگ نشیمنگاه شیر برقی خراب است

5- پیچ چند راهه گاز شل است

6- واشر مجموعه شیر گاز خراب است

7- مغزی گازبندی شل است

8- واشر بین چند راهه و مشعل خراب است

9- چند راهه سوراخ یا ترک دارد

 

 

برد کنترل

موضوع مهم در تعمیر آبگرمکن ایران شرق این است که نیروی محرکه این رد از یک آدابتور یا دو عدد باتری 1/5 ولت تامین می شود. برای ایجاد جرقه یک تراس افزاینده این 3 ولت را به 14000 تا 18000 ولت تبدیل می کند. هنگامی که شیر آبگرم مصرفی برای تعمیر آبگرمکن ایران شرق باز می شود با فرمان برد از یک طرف جرقه زده می شود و از طرف دیگر همزمان شیر برقی مسیر گاز را باز می کند و مشعل روشن می شود. الکترود آیونایز ( حس گر ) در کنار شعله قرار دارد و تا زمانی که شعله را حس کند شعله روشن می ماند و تعمیر برد کنترل یک کار بسیار مهم و تخصصی است و برای برد باید به نمایندگی مربوطه تماس حاصل شود به طور مثال اگر آبگرمکن شکا از برند ایران شرق است برای تعمیر آبگرمکن ایران شرق باید به همین نمایندگی تماس بگیرید .

اصول انتخاب محل نصب آبگرمکن دیواری

الف) نصب وسایل گاز سوز پر مصرف مانند آبگرمکن در واحدهای مسکونی و غیر مسکونی که مسحت آن ها کمتر از 60 متر مربع باشد ممنوع است. مگر آنکه هوای مورد نیاز جهت احتراق گاز مصرفی آن ها از طریق دریچه دائمی که مستقیما به هوای آزاد راه دارد تامین گردد. ب) در بالای محل نصب آبگرمکن دودکشی با حداقل قطر 150 میلیمتر تعبیه شده باشد.  ج) در شهر های سردسیر برای حفاظت آبگرمکن در برابر یخ زدگی میبایستی آبگرمکن در داخل ساختمان نصب شود و از نصب آن در بالکن ، حیاط و فضاهای باز دیگر خودداری شود. نصب آبگرمکن در حمام ، رخت کن حمام ، اتاق خواب و کلیه محل هایی که هوا در آن جریان ندارد ، ممنوع و بسیار خطرناک است

 منبع انبساط 

در تعمیر آبگرمکن ایران شرق  علم به این که اولا، انتقال گرما به مواد مختلف باعث افزایش حجم (اتبساط) آن ها می گردد و ثانیا مدار گرمایش، یک مدار بسته است. لذا این افزایش حجم باید خنثی شده تا موجب بروز نشتی و همچنین افزایش فشار در مدار گرمایش نگردد. نشانه خرابی منبع انبساط : علامت بروز اشکال در منبع انبساط این است که با افزایش دمای مدار گرمایش فشار آن نیز افزایش و با کاهش دما ، فشار نیز افت می کند. دلایل افت فشار عبارتند از : کم و یا زیاد بودن فشار باد منبع انبساط ، انسداد لوله رابط منبع با مدار گرمایش ، پاره شدن دیافگرام منبع است

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

تعمیر آبگرمکن ایران شرق

 

تشخیص خرابی ابگرمکن

مشکلات آبگرمکن به طور طبیعی آشکار می شود. به عنوان مثال،

برای تعمیر آبگرمکن ایران شرق شما یک سوپاپ آب گرم را روشن کرده و نمیتوانید آب گرم ایجاد کنید.

یا شما آب آشامیدنی و یا puddling در نزدیکی بخاری آب می بینید.

یا مخزن بخاری آب باعث می شود صدای پنگ زدن عجیب و غریب و gurgling برای تلفن های موبایل.

اگر هر کدام از این موارد اتفاق افتاده است،

این مقاله به شما کمک می کند تا مشکل را رفع و تعمیر کنید

اگر ناگهان بخار آب خود را به طور ناگهانی به آب گرم کمتری وارد می کند

(ابتدا آب گرم کافی در گذشته داشته اید اما نه در حال حاضر) ابتدا شماره گیری را در آبگرمکن چک کنید، سپس با مشاوره عیب یابی بخاری آب زیر را ادامه دهید اگر چه بعضی از شرکت های ابزار گاز برای تعمیر آبگرمکن ایران شرق مشکلی را با تامین گاز بخاری حل نمی کنند، انها در پی تعویض اجزا هستند یا از تعمیر ان صرفه نظر کردند. یا شما خودتان آن را تعمیر می کنید یا شما طرفدار حرفه ای برای تعمیر آن هستید. تماس با طرفدار اغلب به معنای انتظار یک روز یا دو سال بدون آب گرم و سپس پرداخت یک لایحه تعمیر سالم است

3.8/5 - (54 امتیاز)
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.